HISTORIA

Zespół powstał wiosną 2004 r. z inicjatywy Sosa i Fryty. Pierwsza próba w składzie: Soso – bas, Fryta – voc, Qqryk – dr, Path – git odbyła się wiosną 2004 r. W związku z wyjazdem Qqryka do stolicy oraz oddaniem się obowiązkom zawodowym Path’a zespół zawiesił działalność do jesieni 2005 r.

doWnhiLL wznowił działalność w składzie: Fryta – voc, Soso – bas, Simon – git, Levy – dr. Pierwszy koncert odbył się w styczniu 2006 r. na WOŚP. W 2007 r. dołączył Uka – voc i wiosną zespół zarejestrował pierwszą płytę EP w Studiu Analiz. Latem 2007 r. do zespołu dołączył Path – git. W tym składzie zespół rozwinął działalność koncertową. W związku z innymi planami muzycznymi w 2008 r. zespół opuścili Simon i Fryta. Od tego momentu aż do dnia dzisiejszego zespół działa w optymalnym czteroosobowym składzie: Uka – voc, Levy – dr, Soso – bas, Path – git. W lutym 2009 r. zespół zarejestrował drugą płytę EP w FDM Studio.

W lutym 2013 r. do zespołu dołączył piąty, brakujący element, który do dnia dzisiejszego pozostaje nieodkrytą tajemnicą, a najbliższa przyszłość może przynieść wiele niespodzianek…

DHBand

Byli członkowie doWnhiLL:
– Simon (gitary) – obecnie Bulletproof – polecamy i zapraszamy do chłopaków!
– Fryta (voc) – obecnie Terrible Disease – polecamy i zapraszamy do chłopaków!

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien